en
pl

Co dla nas znaczy akceleracja?

Co dla nas znaczy akceleracja? Skąd się wziął program? O co chodzi? Jak to działa?

Jak rozumiemy akcelerację biznesu?


My, jako Międzynarodowe Targi Poznańskie, rozumiemy akcelerację jako przyspieszenie rozwoju firmy - a jak inaczej firma ma się rozwijać, jak nie przez zdobywanie nowych klientów. Program SMART WAY nie dostarcza start-up'om wiedzy ogólnej - jak sprzedawać, pisać biznes plan, czy jak budować zespół. To zostawiamy innym akceleratorom - robią to znacznie lepiej niż my. My chcemy dać start-up'om możliwość wystrzelenia ze swoją firmą na międzynarodowe rynki w rzeczywistosci biznesowej. Finałem każdego programu są 4 dni wypełnione zdobywaniem doświadczenia, testowaniem technik poznanych w programach inkubacji i innych akceleratorach, zdobywaniem wiedzy branżowej, ale przede wszystkim to 4 dni wypełnione pitch'ami z potencjalnymi klientami i inwestorami.

Nie chcemy obejmować udziałów w start-up'ach, w zamian za zakwalifikowanie do programu i dotarcie bezpośrednie do największych potencjalnych klientów. Jeszcze nie. Inwestycja kapitałowa w start-up'y to dla nas przyszłość. Na ten moment chcemy pomóc tym start-up'om, które wiedzą kim jest ich klient, i które wiedzą, co oferują. Badamy potencjał i zainteresowanie start-up'ów taką formą rozwoju biznesowego.

 

Analogowo = twarzą w twarz = skutecznie


Program SMART WAY traktujemy jako inwestycję długoterminową, chcemy pokazać start-up'om, że targi - choć najbardziej analogowe z możliwych narzędzi promocji swoich produktów - są jednak najbardziej skutecznym. Udział w programie SMART WAY dla start-up'ów jest płatny, ale koszt został skalkulowany tak, aby pokryć podstawowe koszty przebiegu całego programu.

 

-- Dorota Wallusch
Koordynator Innowacji
opiekun programu SMART WAY

2016-09-13